Olbrzymi niedosyt

Prowadzili 2:0, a następnie 3:1, ale ostatecznie z murawy schodzili z niedosytem. Mowa o piłkarzach Ostrovii 1909, którzy w sobotę zremisowali z drużyną Polonii Leszno.

Ostrovia do meczu przystąpiła bez dwóch swoich ważnych ogniw. Za kartki pauzował Łukasz Wiącek, a urazu w ostatnim meczu nabawił się Bartosz Jankowski. Ich miejsca na boisku zajęli dwaj 17-latkowie: w bramce Jakub Błaszczyk a na stoperze Kamil Dutkowski.

Już w piątej minucie groźnie z rzutu wolnego mierzył Daniel Kaczmarek, ale golkiper przyjezdnych zbił piłkę na rzut rożny. W 19 minucie Kamil Krawczyk dorzucał futbolówkę w pole karne a celnie głową do siatki trafił Daniel Kaczmarek. Ostrovia dalej atakowała – groźne strzały oddali Damian Błaszczyk i Marek Szymanowski. W 35 minucie indywidualną akcję przeprowadził z prawej strony Michał Giecz. „Krecik” wpakował piłkę do pustej bramki po błędzie jednego z rywali. Można powiedzieć, że pierwsza połowa to dobra postawa Ostrovii i zasłużone prowadzenie 2:0.

Tuż po wznowieniu gry na pozycję sam na sam wychodził Damian Błaszczyk, ale jego strzał zdołał odbić bramkarz Polonii. To zemściło się w 51 minucie kiedy Artur Krawczyk zdobył kontaktowego gola. Dwie minuty poźniej swoją pierwszą bramkę w seniorach zdobył Krystian Mokrzycki. 17-latek sprytnie zachował się w polu karnym gości i skierował piłkę głową do siatki po dośrodkowaniu Michała Giecza. Wydawało się, że Ostrovia odpowiadając szybko trafieniem nie pozwoli przeciwnkom na powrót do gry. Było jednak inaczej i już w 73 minucie mieliśmy rezultat 3:3. Kibice więcej bramek już nie ujrzeli.

Ostrovia 1909 – Polonia 1912 Leszno 3:3 (2:0)

1:0 Daniel Kaczmarek (19′)
2:0 Michał Giecz (35′)
2:1 Artur Krawczyk (51′)
3:1 Krystian Mokrzycki (53′)
3:2 Łukasz Glapiak (60′)
3:3 Łukasz Bugzel (73′)

Jakub Błaszczyk – Kamil Krawczyk, Grzegorz Wachowiak, Kamil Dutkowski, Konrad Rusek, Damian Błaszczyk, Krystian Mokrzycki (72′ Kacper Krawczyk), Daniel Kaczmarek, Marek Szymanowski (90′ Szymon Kasprzak), Michał Giecz, Tomasz Kempiński (84′ Paweł Zadka).