Ostatni sparing zwycięski. Cieszą powroty

W ostatniej grze kontrolnej biało-czerwoni pokonali Zefkę Kobyla Góra 3:2. Mimo wygranej postawa na boisku nie może cieszyć trenera Józefa Klepaka.

Jego podopieczni mogli pokusić się o więcej goli, ale w wielu akcjach pod bramką rywala zabrakło decyzji aby oddać strzał. W kilku sytuacjach brakowało skutecznego wykończenia. Do poprawy nadal gra w defensywie.

Cieszyć może to ze przed startem rundy wiosennej trener Ostrovii dysponuje szerszą kadrą zawodników. Po urazach pierwsze minuty zaliczyli dziś Mateusz Wronecki i Mateusz Rachwalski. Z zespołem trenuje już Piotr Skrzypczak, a od poniedziałku pojawi się Peter Suswam. Z drobną kontuzją walczy Mariusz Poślednik – wróci za około 2 tygodnie.

Już w kolejną sobotę, 9 marca ostrowski zespół zagra pierwsze w 2024 roku spotkanie o stawkę. Na etapie 1/16 Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN na wyjeździe rywalem będzie Polonia Jastrowie.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Zefka Kobyla Góra 3:2 (2:1)

Bramki dla Ostrovii: Jakub Kramarczyk (7’ głową), Dawid Przybyszewski (40’ rzut karny), Adam Sobański (87’)

Ostrovia:Bartosz Jankowski (75’ Mateusz Wronecki) – Filip Kwiecień (46’ Eryk Kałuża), Jakub Jędrzejak, Jakub Kramarczyk (70’ Dawid Przybyszewski), Konrad Rusek, Łukasz Budziak (46’ Adam Sobański), Patryk Perz, Dawid Przybyszewski (46’ Michał Derwich), Nikodem Modrzyński, Robert Pikulicki (57’ Nikodem Nowacki), Maciej Kaniewski (68’ Mateusz Rachwalski).

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski