boisko

Ostrovia 1909 – Calisia 1:3

boiskoNiestety na inaugurację rundy wiosennej II ligi zespół Ostrovii 1909 uległ na własnym boisku Calisii Kalisz 1:3.

W 10 minucie rzut karny w zespole Calisii za zagranie ręką wykonywał Andrej Atanasow. Bułgar jednak na szczęście dla gospodarze trafił w poprzeczkę.
W 25 minucie skuteczną akcją popisali się obcokrajowcy kaliskiej drużyny, a Bartosza Pawłowskiego pokonał Daiji Nakimira

W 31 minucie z prawej strony piłkę dogrywał Damian Błaazczyk, ale w polu karnym Marka Szymanowskiego uprzedzili obrońcy kaliskiej drużyny Więcej szczęścia biało-czerwonym dopisało nieco później. Michał Wrzesiński zdołał skierować futbolówkę do siatki po niezbyt pewnym strzale Marka Szymanowskiego. Do przerwy był więc remis 1:1.

W 47. minucie goście wykorzystali stały fragment gry. Najwyżej do piłki po rzucie rożnym wyskoczył Ivelin Kostow kierując ją do siatki.

Ostrowski zespół próbował odrobić straty. Trener Marek Nowicki szybko dokonał zmian, stawiając na ofensywnych zawodników. W 62 minucie dwukrotnie uderzał Szymanowski, ale zbyt lekko by zaskoczyć rywali. W 65 minucie prawą stroną boiska akcję poprowadził Maciej Stawiński, dograł piłkę w pole karne, gdzie odbiła się od nogi jednego z obronców Calsiii i trafiła w słupek.

Po drugiej stronie boiska kilkukrotnie udanie interweniował Pawłowski. Bezradny był jednak w 75 minucie kiedy z dystansu pod poprzeczkę huknął Christian Nnamani.

W ostatnim kwadransie meczu wynik nie uległ już zmianie. .

Ostrovia 1909 – Calisia Kalisz 1:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Kimura (24.) 1:1 Wrzesiński (37.) 1:2 Kostow (47.) 1:3 Nnamani (77.)

Ostrovia: Pawłowski – Błaszczyk, Czech, Reyer, Krawczyk (74. Sołtyński), Wrzesiński Ż (57. Szepeta), Cyfert, Kowalski-Haberek (55. Skrobacz), Gościniak, Szymanowski, Stawiński

Calisia: Forenc – Fechner, Gawlik, Król, Paczkowski, Nnamani (82. Wieczorek), Cieślak, Bedronka, Kostow (84. Stoychev), Kimura Ż (90. Zając), Atanasov (87. Wandzel).