boisko

Ostrovia 1909 – MKS Kluczbork 3:2

boiskoDoczekaliśmy się – Ostrovia 1909 Ostrów zanotowała pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej, a po długiej przerwie przełamał się również Maciej Stawiński.

W pierwszym kwadransie sobotniego piłkarze ostrowskiego zespołu wywalczył 3 rzuty rożne. Jeden z nich w 7 minucie został zamieniony na bramkę. Futbolówkę wrzucał Daniel Kaczmarek, a Michałowi Wrzesińskiemu pozostawało tylko przyłożyć głowę w polu karnym.

W 16 minucie groźnie było po akcji Krzysztofa Gościniaka, ale obrońcy gości wybijając piłkę w boczny sektor boiska oddali zagrożenie. W 18 minucie po kolejnym rogu w polu karnym główkował Damian Czech, ale interweniował golkiper MKS-u. 4 minuty później minimalnie obok prawego słupka uderzył Krzysztof Gościniak.

Rywale pierwszy strzał w światło bramki oddali w 25 minucie. Z 20 metra strzelał Rafał Niziołek, ale pewnie interweniował Bartosz Pawłowski. W końcówce pierwszej części meczu biało-czerwoni trochę odpuścili atakowanie gości. W 44 minucie padł gol wyrównujący rezultat. Rzut rożny wykonywał Leszek Nowosielski, a piłka przekroczyła linię bramkową po niefortunnym zagraniu Macieja Stawińskiego. Napastnik Ostrovii 1909 już kilkadziesiąt sekund później zrehabilitował się przed ostrowskimi kibicami. Kapitalnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Grzegorza Wnuka! Biało-czerwoni do przerwy prowadzili więc 2:1.

Początek drugiej odsłony był niemrawy z obu stron. Pierwszego strzału doczekaliśmy się w 63 minucie – wysoko nad poprzeczką przymierzył jednak Bartosz Szepeta. W 75 minucie lewą stroną boiska przedarł się Kamil Krawczyk, który dograł w pole karne na piąty metr do Macieja Stawińskiego. Ten drugi ponownie wpisał się na listę strzelców. W 80 minucie bliski podwyższenia wyniku był Szepeta, uderzając minimalnie nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry bramkę dla gości zdobył Piotr Giel i spotkanie ostatecznie skończyło się rezultatem 3:2.

Ostrovia 1909 – MKS Kluczbork 3:2 (2:1)

Ostrovia 1909:
Pawłowski – Błaszczyk, Czech, Reyer, Krawczyk, Wrzesiński (82′ Sołtyński), Szepeta, Cyfert, Kaczmarek (45′ Kowalski-Haberek), Gościniak (73′ Kempiński), Stawiński.