boisko

Ostrovia 1909 na podbój Hiszpanii

boisko  W ubiegłym roku gościli w Austrii, a teraz będą podbijać hiszpańskie boiska. Mowa o drużynach młodzieżowych Ostrovii 1909, które na przełomie czerwca i lipca wezmą udział w turnieju Mediterraneo Summer Cup.

Impreza będzie rozgrywana w dniach 30 czerwca – 3 lipca z udziałem 90 ekip w kilku kategoriach wiekowych. Żadne miejsce świata nie przyciąga co roku tylu drużyn międzynarodowych, co Costa Brava, popularne wybrzeże, leżące na północ od Barcelony, z kurortami, takimi jak: Lloret de Mar, Santa Susanna, czy Malgrat de Mar. Zagrają drużyny z Hiszpanii, Kanady, USA, Grecji, Austrii, Szkocji, Niemiec, Finlandii, Francji, Włoch, Norwegii czy Rumunii. W tak doborowym towarzystwie klub z Ostrowa
Wielkopolskiego będzie rywalizował po raz pierwszy w historii.

Organizatorem turnieju Mediterraneo Summer Cup jest duży klub w Katalonii, Futbol de Tordera, założony w 1914 roku i zrzeszający około 500 członków. Posiada on 12 drużyn młodzieżowych i 2 drużyny seniorów. Pierwsza drużyna gra w I regionalnej lidze Katalonii. Mecze międzynarodowego młodzieżowego turnieju piłki nożnej rozgrywane są w fantastycznym parku sportowym w Tordera (tuż za Blanes), pomiędzy Lloret de Mar a Calella, z którego rozciąga się piękny widok na morze.

Ostrovia 1909 na turnieju Mediterraneo Summer Cup będzie reprezentowana przez roczniki 2001 i 2002 pod wodzą trenerów: Michała Giecza, Kamila Krawczyka, Jakuba Królaka, Konrada Rusak i Marcina Kałuży. Biało-czerwoni wystawią trzy zespoły.