Ostrovia 1909 najlepsza w Szczurach (foto)

aaaa_nowe_oviaDwa zwycięstwa co oznacza triumf w klasyfikacji końcowej XXII Memoriału Teodora Anioły zanotowali w sobotę seniorzy Ostrovii 1909.

W meczu półfinałowym biało-czerwoni pokonali Jutrzenkę Wartę 2:0 po trafieniach Patryka Perza i Jakuba Jóźwiaka.

W finale Ostrovia 1909 trafiła na LKS Centrę. W 15 minucie (grano 2×25 minut) efektownym lobem z połowy boiska bramkarza rywali zaskoczył Tomasz Kempiński. Ten sam piłkarz na początku drugiej połowy meczu podwyższył na 2:0 wykorzystując rzut karny za faul na Patryku Perzu.  Na 3:0 podwyższył Konrad Rusek wykańczają szybką akcję Ostrovii 1909. Centra zdołała strzelić honorową bramkę. Dodajmy, że w finałowym pojedynku biało-czerwoni mogli liczyć na doping swoich fanów, którzy pojawili się na boisku w Szczurach. Po końcowym gwizdku była okazja na wspólne świętowanie.

Oprócz trofeum za zwycięstwo do biało-czerwonych trafiły również wyróżnienia. Najlepszym bramkarzem został Mateusz Wronecki, a królem strzelców z dwoma trafieniami Tomasz Kempiński.

W sobotnim turnieju w ostrowskim zespole wystąpili testowani Karol Krystek (Astra Krotoszyn) i Paweł Woźniak (Unia Swarzędz). Zabrakło natomiast Daniela Kaczmarka, Damiana Błaszczyka, Kamila Kucharskiego oraz Michała Giecza.

Trener Piotr Konstanciak potraktował sobotnia imprezę jako dobry sprawdzian i wszyscy zawodnicy zagrali w podobnym wymiarze czasowym.

Obszerna fotorelacja z turnieju dostępna jest tutaj.