Ostrovia 1909 – Pogoń 0:3

21 graczy wystąpiło w zespole Ostrovii 1909 w pierwszej grze kontrolnej. Przeciwko ekipie Pogoni Nowe Skalmierzyce szansę na zaprezentowanie się dostało kilku wyróżniających się juniorów z rocznika 2000.

 

Biało-czerwoni przegrali sobotni sparing 0:3, ale wynik na tym etapie przygotowań to nie najważniejsza kwestia. W ostrowskim zespole testowany na bramce był Krzysztof Kot. Młody golkiper pochodzący z Pyzdr ostatnio występował w Gromie Warszawa (klasa okręgowa). Dla kilku młodych wychowanków klubu była to pierwsza okazja na zetknięcie się z futbolem na poziomie seniorskim.

 

Podopieczni trenerów Marcina Kałuży i Andrzeja Dziuby nie stworzyli sobie wielu okazji na trafienie do siatki rywala.  Jedną z nielicznych sytuacji w 30 minucie miał Tomasz Kempiński. Napastnik Ostrovii 1909 przegrał jednak pojedynek z doświadczonym golkiperem Pogoni, Marcinem Ludwikowskim.

 

Następnym rywalem Ostrovii 1909 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej będzie Biały Orzeł Koźmin w dniu 6 lutego o godzinie 15.00.

 

Ostrovia 1909 – Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:3 (0:1)

I połowa:

Krzysztof Kot – Kamil Krawczyk, Konrad Rusek, Jakub Jędrzejak, Damian Blaszczyk, Marek Szymanowski, Karol Krystek, Daniel Kaczmarek, Patryk Cierniewski, Mateusz Ziemiański, Tomasz Kempiński.


II połowa:

Mateusz Wronecki – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Miłosz Rauk, Patryk Adamski, Dawid  Kubera, Patryk  Perz, Maciej Mikulski,  Szymon Kasprzak, Patryk Powalisz.

 

Nieobecni:

Michał Giecz, Kamil Kucharski, Jakub Jóźwiak.