Ovia1909grafika

Ostrovia 1909 – Polonia 2:0

Ovia1909grafikaW spotkaniu 21. kolejki Kaliskiej Klasy Okręgowej Zina zespół Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski pokonał Polonię Kępno 2:0. Zwycięskie bramki dla biało-czerwonych w drugiej części meczu zdobyli Damian Wnuk i Mateusz Woźniak.

O pierwszej części spotkania można praktycznie powiedzieć tylko jedno – z boiska wiało nudą. Piłkarze obu drużyn nie potrafili sobie stworzyć wielu groźnych sytuacji. W 5. minucie główka Marcina Pacyny nie zaskoczyła golkipera gości. Interweniował natomiast Mateusz Mierzwicki po silnym strzale z rzutu wolnego Adriana Kurzawy.

W 26. minucie dobrym zagraniem w pole karne popisał się Adrian Dąbrowski, ale żaden z jego kolegów nie potrafił go wykorzystać.

„Dąbek”, sam dobrą sytuację miał w 50. minucie – z 6 metrów trafił jednak w obrońcę Polonii.

Wiejący porywisty wiatr utrudniał grę piłkarzom obu drużyn. Niewiele brakowało aby piłka po wrzutce Łukasza Szczepańskiego wylądowała w bramce gości. Ostatecznie futbolówka odbiła się od poprzeczki.

W 65. minucie gospodarze ucieszyli swoich fanów. Najwięcej zimnej krwi w polu karnym zachował Damian Wnuk i z bliskiej odległości wpisał się na listę strzelców. Kilkadziesiąt sekund później po raz kolejny przed szansą stanął Dąbrowski, ale ponownie jego uderzenie zostało zastopowane.

Ostrovia 1909 po zmianie była zespołem dominującym na boisku. W 82. minucie przyjezdnym dopisało szczęście. Gracjan Konieczny przymierzył z rzutu wolnego ale piłka odbiła się od słupka. W 84. minucie dośrodkowanie futbolówki przez Ireneusza Czupryn zamknął Mateusz Woźniak, który popisał się celnym uderzeniem.

Biało-czerwoni ostatecznie pokonali Polonię 2:0.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. – Polonia Kępno 2:0 (0:0)

1:0 Damian Wnuk (65′)
2:0 Mateusz Woźniak (84′)

Ostrovia: Mierzwicki – Kasprzyk, Konstanciak, Jaworski, Szczepański, Rusek, Konieczny, Sobczak (72′ Czupryn), Pacyna, Dąbrowski, Wnuk (80′ Woźniak).