boisko

Ostrovia 1909 – Wda 1:1

boiskoRemisem 1:1 zakończył się pojedynek na szczycie w III lidze grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pomiędzy Ostrovią 1909 a Wdą Świecie.

Obie bramki padły już na początku spotkania. Praktycznie w pierwszej akcji prowadzenie Ostrovii 1909 dał Bartosz Szepeta, który wykończył indywidualną akcję po prawej stronie boiska. Goście niemal natychmiast odpowiedzieli. W 3 minucie celnie z rzutu wolnego przymierzył Igor Vons.

W kolejnych minutach toczyła się wyrównana, trwarda walka. Był to mecz godny dwóch czołowych ekip w tabeli.  W 23 minucie z powodu urazu nogi plac gry opuścił Daniel Kaczmarek, którego zastąpił Marek Szymanowski. Dwukrotnie w krótkim odstępie czasu z odległości kilkunastu metrów uderzał Krzysztof Gościniak, ale nie były to aż tak mocne strzały, aby golkiper Wdy miał problemy z ich wyłapaniem.

W 35 minucie najwyżej do rzutu rożnego wykonywanego przez Marcina Wojciechowskiego wyskoczył Dariusz Reyer. Obrońca biało-czerwonych uderzył futbolówkę głową tuż obok słupka.

Po zmianie stron udanymi interwencjami między słupkami ostrowskiej bramki popisywał się Dominik  Sadowski. W 80 minucie tym razem nie dał się zaskoczyć strzelcowi wyrównującej bramki i sparował piłkę na rzut rożny.

Od 75 minuty Ostrovia 1909 występowała na boisku w „10”. Drugi żółty kartonik tego dnia ujrzał Damian Michalski. Gracz ostrowskiego zespołu w efektowny sposób wywalczył piłkę dla siebie i pędząc na bramkę Wdy został upadł na murawę. Zdaniem arbitra Damian symulował faul. Jak pokazuje materiał zarejestrowany przez TVK Proart sędzia pomylił się i skrzywdził Ostrovię 1909. Podopieczni Marka Nowickiego ostatni kwadrans grali w osłabieniu, ale walczyli do samego końca o zdobycie zwycięskiej bramki. Niestety ta sztuka im się nie powiodła.

Ostrovia 1909 – Wda Świecie 1:1 (1:0)

1:0 Bartosz Szepeta (1′)

2:0 Igor Vons (3′)

Ostrovia 1909:

Sadowski – Reyer, Czech, Krawczyk, Błaszczyk, Szepeta, Molka, Wojciechowski, Kaczmarek (23′ Szymanowski), Gościniak (65′ Kempiński), Michalski.