aa_seniorzy2

Ostrovia 1909 – Zagłębie Lubin 0:1

aa_seniorzy2Zagłębie Lubin pokonało 1:0 zespół Ostrovii 1909 Ostrów w rozegranym w Opalenicy meczu sparingowym.

W czwartkowym spotkaniu zabrakło Damiana Izydorskiego, Krzysztofa Gościniaka, Damiana Czecha i Filipa Grzegorowskiego. Pojawili się natomiast testowani Dawid Radomski i Maciej Kowalski-Haberek. Obaj zagrali jako defensywni pomocnicy w środku pola.

Pierwsza połowa należała do Zagłębia. Po serii 3 rzutów rożnych w 5 minucie rywale trafili w słupek. Potem kilka razy interweniował Bartosz Pawłowski. Dobrze mino naporu rywali spisywała się defensywa Ostrovii, razem z Dariuszem Reyerem na środku zagrał Błażej Cyfert. Biało-czerwoni jedyny strzał w tej odsłonie meczu oddali w 45 minucie. Po jedynym rzucie rożnym niecelnie główkował Bartosz Szepeta.

Po zmianie stron, kiedy w obu ekipach doszło do zmian i gra nieco się wyrównała.  W 60 minucie strzał zza pola karnego oddał Kowalski-Haberek, ale piłkę pewnie chwycił golkiper Zagłębia. Kilkadziesiąt sekund później po drugiej stronie boiska w trudnej sytuacji dobrze interweniował Jarosław Reyer. Niestety w 75 minucie musiał wyciągać futbolówkę z siatki bo bramce rywali z rzutu rożnego. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie.

Ostrovia  1909 – Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)
I połowa: Pawłowski – Błaszczyk, Cyfert, Reyer, Krawczyk, Radomski, Kowalski-Haberek, Wrzesiński, Szepeta, Michalski, Stawiński.
II połowa: J.Reyer – Wiącek, D.Reyer, Cyfert, Krawczyk (77′ Wachowiak), Radomski (77′ Majer), Kowalski-Haberek, Wrzesiński (67′ Molka), Szymanowski, Michalski (65′ Kempiński), Stawiński (55′ Skrobacz).