Ostrovia po pierwszym sparingu

Ostrovia 1909 musiała uznać wyższość Jaroty Jarocin w pierwszej grze kontrolnej przed rundą wiosenną PROEKO IV Ligi.

Mecz rozgrywany był w zimowej aurze – minusowej temperaturze, ale na zielonej sztucznej murawie.

W ostrowskim zespole zaprezentował się Kacper Dziuba, który rundę jesienną rozegrał w LKS Gołuchów. Jaka będzie najbliższa przyszłość młodego bramkarza tego jeszcze nie wiemy.

Wiadomo natomiast, że wiosną w Ostrovii 1909 nie zobaczymy już Michała Giecza i Mateusza Sobczaka, którzy zmienią barwy klubowe.

Jarota w sobotę rozgrywał dwa mecze kontrolne, a sztab szkoleniowy trzecioligowca mógł się przyjrzeć kilku testowanym młodym zawodnikom. Biało-czerwoni przystępowali do spotkania po ciężkich treningach biegowych i siłowni, co było widać na murawie. Niestety plac gry przedwcześnie opuścić musieli Łukasz Wiącek i Maciej Kaniewski – nie są to jednak groźne urazy.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Jarocina 2:1. Do przerwy to jednak ostrowianie wygrywali po bramce Jakuba Szańca, przy której asystował Marek Szymanowski.

Jarota Jarocin – Ostrovia 1909 2:1 (0:1)
Bramki:

0:1 Jakub Szaniec (42′)
1:1 Szymon Piekarski (55′)
2:1 Marcin Łażewski (75′)

Ostrovia:
Kacper Dziuba (30′ Bartosz Jankowski, 60′ Andrey Brychko) – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek (30′ Mateusz Stawski), Patryk Kaczmarek, Damian Błaszczyk, Marek Szymanowski (70′ Jakub Szaniec), Maciej Mikulski, Damian Izydorski, Jakub Szaniec (46′ Paweł Jasiński), Maciej Kaniewski (30′ Tomasz Kowalski), Safian Skupiński (46′ Mateusz Rachwalski).

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski