Ostrovia zdobyła Leszno!

Ostrovia 1909 jako pierwsza w tym sezonie pokonała Polonię Leszno. Biało-czerwoni triumfowali na wyjeździe 2:1.

Ostrovia przystąpiła do pojedynku bez ważnego ogniwa. Miejsce między słupkami za kontuzjowanego Bartosza Jankowskiego zajął 18-letni Bartosz Jureczek. Młody golkiper występ w Lesznie mimo straconej bramki może zaliczyć do udanego.

Biało-czerwoni od początku spotkania narzucili swój szybki rytm grania, dominując wydarzenia na boisku. W 19 minucie Mikołaj Marciniak umieścił piłkę w siatce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasza Kowalskiego. Kilka minut w wcześniej podobnej sytuacji znalazł się Szymon Celmer, ale brakło odpowiedniego wykończenia.

W 38 minucie gospodarze mieli jedną z pierwszych groźniejszych sytuacji. Piłkę odbił Jureczek, a dobitka okazała się nieskuteczna.

Tuż przed przerwą przed szansą na podwyższenie wyniku stanęli Tomasz Kowalski i Jakub Jędrzejak.

W 51 minucie Polonia doprowadziła do stanu 1:1. Stracony gol nie podłamał biało-czerwonych. Konskwentna gra w 63 minucie przyniosła drugie trafienie Mikołaja Marciniaka. Tym razem w pole karne dogrywał Damian Błaszczyk.

Mimo naporu leszczyńskiej ekipy ostrowska drużyna dowiozła cenne zwycięstwo 2:1.

Polonia Leszno – Ostrovia 1:2 (0:1)

0:1 Mikołaj Marciniak (19′)