Piłkarska Uczta za nami

Biało-Czerwona Uczta Piłkarska za nami. Było to bardzo udane sobotnie przedpołudnie dla młodych piłkarzy i piłkarek z rocznika 2010 i 2011.

Event odbył się na boisku za Parowozownią. W turnieju zagrały zespoły Akademii Krecika, KUKS Zębców, Czarnych Wierzbno oraz trzy drużyny Ostrovii 1909. Rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”. Wyniki jednak nie były odnotowywane. Każdy uczestnik był zwycięzcą sobotniego turnieju.

Były też cieszące się dużym zainteresowaniem i emocjonujące konkursy żonglerki oraz rzutów karnych. Na wszystkich młodych piłkarzy oraz ich rodziców czekała kiełbasa z grilla oraz grochówka. Pamiątkowymi medali uczestników imprezy nagradzał Jakub Królak, członek Zarządu Ostrovii 1909.

Impreza zorganizowana została ze wsparciem grantowym grupy kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego. Wśród 28 dofinansowanych przez grupę kapitałową Centrum Rozwoju Komunalnego inicjatyw sportowych są zajęcia, turnieje, warsztaty w różnych dyscyplinach sportowych, m.in. mistrzostwa lekkoatletyczne, zawody pływackie, turniej sztuk walki, wyścigi rowerowe, rozgrywki w koszykówkę, piłkę nożną i ręczną. Realizowane będą przez cały 2018 rok.