aa_dziewczyny

Pogrom w Kościanie (relacja)

aa_dziewczynyDrugie zwycięstwo na swoim koncie zanotowały piłkarki Ostrovii 1909. Podopieczne Łukasza Pawlaka na wyjeździe rozgromiły Obrę Kościan 6:0.

Z tym zespołem nasze dziewczyny zmierzyły się po raz pierwszy w historii. Nie ukrywały prze meczem, że wychodząc na boisko bardzo obawiały się tego przeciwnika, aczkolwiek od pierwszego gwizdka postanowiły narzucić swój styl gry i tak się właśnie stało.

Już w pierwszych sekundach nasza zawodniczka Paula Peszko po przechwyceniu piłki miała okazję strzelić gola. Po minięciu obrońcy Obry Koscian oddała niecelny strzał na bramkę. Przez kolejne 15 minut ostrowskie dziewczyny wypracowały sobie sporo akcji zagrazających drużynie Obry Kościan, ale nie udało się zdobyć bramki. Najbliżej trafienia była kapitan Sandra Świerblewska, ale piłka przeszła tuż obok słupka.

Po trwającej 20 minut bezbramkowej grze Małgorzata Knuła otrzymała podanie na wolne pole od Pauli Peszko co zakończyło się zdobyciem gola.

Chwile później druga bramkę zdobyła Patrycja Stefańska uderzająca zza 16-ego metra w okno bramki. Z wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza polowa meczu.

W drugiej połowie Nasze Zawodniczki walczyły dalej o wynik, nie będąc zbyt pewnymi siebie. Przez kolejne 15 minut jednak gra szla nieco ciężko. Nasze Zawodniczki znów miały kilka okazji na strzelenie gola, ale nie udało się ich odpowiednio wykorzystać. Grzelom nastąpił po strzeleniu przez Małgorzatę Knule bramki z hat tricka.

Nie trzeba było długo czekać, ażeby Nasza Zawodniczka Karolina Wolniaszczyk, dzięki precyzyjnemu uderzeniu zdobyła czwartego gola dla Drużyny Ostrovii. Ta sama Zawodniczka zdobyła piąta bramkę mijając samodzielnie obrońców i bramkarza Drużyny Obry Kościan.

Kilka minut później szósta bramkę dla Ostrowi Ostrów zdobyła, rozstrzelana niezwykle w tym spotkaniu, Małgorzata Knula, która na szybkości pokonała obronę Kościana i uporała się umiejętnie z Bramkarką owej Drużyny pozostającej bez szans w starciu z Nasza Zawodniczka.

Z wynikiem 6:0 Dziewczyny z Drużyny Ostrovii Ostrów wróciły do Ostrowa przywożąc tym samym 3 punkty i ogromną radość.

Obra Kościan – Ostrovia 1909 Ostrów 0:6

Do siatki rywalek trafiały: Małgorzata Knuła 3, Karolina Wolniaszczyk 2, Patrycja Stefańska.