boisko

Porażka w Koźmińcu

boiskoPierwszej porażki w rundzie wiosennej doznali Juniorzy Starsi Ostrovii 1909. Nasi zawodnicy po bezbarwnym meczu przegrali z Płomykiem Koźminiec 4-1.

Początek spotkania był dobry dla drużyny przyjezdnej – dwie okazje na strzelenie bramki miał Michał Piec, niestety nie potrafił umieścić piłki w siatce. Po krótkim okresie dobrej gry Ostrovii nadszedł czas na panowanie Płomyk. Zawodnicy z Koźmińca mieli większe posiadanie piłki, grali prostą piłkę i to wystarczyło aby być lepszym od niedokładnie grającej Ostrovii. Pierwszą bramkę w meczu zdobyli gospodarze, bezpośrednio z rzutu wolnego nad murem uderzył pomocnik Płomyka. Zaraz po tej bramce ostrowianom udało się wyrównać. Rzut karny, po faulu na Michale Piecu, wykorzystał Michał Walkowski. Niestety nie dodało to jakoś szczególnie skrzydeł naszej drużynie i nadal grę prowadzili gospodarze. Po jednej z akcji skrzydłem, pomocnik wrzucił piłkę w pole karne a tam napastnik Płomyka przelobował Przemysława Glinkowskiego i mieliśmy już 2-1. Nieudolne próby ataku biało-czerwonych kończyły się fiaskiem. Po długim podaniu z obrony do ataku, nieporozumienie naszych środkowych obrońców wykorzystał napastnik Płomyka i podwyższył na 3-1. Tak też zakończyła się pierwsza połowa.

Druga połowa to dużo walki i kilka kontrataków jednej jak i drugiej drużyny, dobrej sytuacji nie wykorzystał Henryk Sosiński choć podanie było trochę „na plecy”. Ostrovia próbowała atakować lecz zapomniała o obronie i po jednej szybkiej akcji Płomyka było już 4-1. Do końca meczu już niewiele się działo i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Płomyka Koźminiec.

O porażce zadycował brak dokładności i skupienia, zespół Ostrovii nie grał w piłkę a tylko ją kopał. Teraz naszych zawodników czekają dwa tygodnie przerwy gdyż pauzują z powodu wycofania się z ligi KUKSu Zębców. Za dwa tygodnie nasi zawodnicy będą podejmować KKS Włókniarz Kalisz.

KS Płomyk Koźminiec – TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 4-1 (3-1)

Bramka: MichałWalkowski

Glinkowski – Walkowski (’45 Woźniczak), Hęćka, Marciniak (’75 Niemiec), Maciejewski, Wronowski (’75 Kowalczyk), Piaskowy (’65 Kaczmarek), Bonysiak (’70 Goździk), Piec (’45 Połośka), Grzęda (’65 Koczorowski), Sosiński.

Bramka dla Ostrovii: M.Walkowski