Porażka w ostatnim sprawdzianie przed ligą

Ostatni przedsezonowy sparing nie poszedł po myśli drużyny seniorów Ostrovii 1909. Biało-czerwoni przegrali z występującą w V Lidze Stalą Pleszew 1:2.

Sobotni sparing był najsłabszy w wykonaniu ostrowskiego zespołu w okresie przygotowawczym. Rozpoczęło się nieźle bo w 20 minucie groźny strzał na bramkę rywali oddał Damian Izydorski, a 9 minut później gola po asyście Damiana Błaszczyka zdobył Mateusz Ziemiański. W samej końcówce pierwszej połowy dobrą okazję zmarnował natomiast Kamil Krawczyk.

Po zmianie stron gole zdobyli gracze Stali, a Ostrovia nie zagroziła poważnie bramce rywali.

Piłkarzom Ostrovii pozostał już tylko tydzien na jak najlepsze przygotowanie się do inaguracyjnego pojedynku IV Ligi sezonu 2020/2021. Mecz z Lubuszaninem Trzcianka odbędzie się w sobotę, 1 sierpnia o godzinie 16.00 na Stadionie Miejskim.

Stal Pleszew – Ostrovia 1909 2:1 (0:1)
Bramka dla Ostrovii:
Mateusz Ziemiański (29′)

Ostrovia:
Bartosz Jankowski (75′ Bartosz Jureczek), Kamil Krawczyk, Jordan Kaczmarek, Łukasz Wiącek, Mateusz Rachwalski (46′ Patryk Kaczmarek), Mateusz Ziemiański, Damian Izydorski, Maciej Mikulski, Damian Błaszczyk (46′ Paweł Jasiński), Michał Giecz (46′ Zawodnik testowany), Mateusz Sobczak (46′ Safian Skupiński).