Powrót do przeszłości – Rok 2009

Poszperaliśmy trochę w klubowych archiwach i od dziś co kilka dni wspominać będziemy ostatnie lata. Na początek rok 2009, kiedy Ostrovia 1909 występowała w Kaliskiej Klasie Okręgowej.

Podopieczni trenera Marcina Kałuży sezon 2008/2009 skończyli na drugim miejscu rozgrywek Kaliskiej Klasy Okręgowej – 30 spotkań, 75 punktów. Lepsza o 5 „oczek” była Stal Pleszew.


Biało-czerwoni mecze w roli gopodarza rozgrywali wówczas na Parowozowni, która była prawdziwą twierdzą – 15 zwycięstw, 0 porażek bilans bramkowy 59:8. Postrachem rywali był duet Ryszard Tomczak – Marcin Pacyna. Ten drugi na długo przejdzie do historii. Bowiem w swojej przygodzie z Ostrovią zdobył 102 bramki!

Zajęta druga pozycja dawała ostrowskiej ekipie prawo gry w barażach o awans do IV Ligi z Victorią Września. Pierwszy dwumecz rozegrany tym razem na Stadionie Miejskim zakończył się wygraną rywali 1:0. W rewanżu we Wrześni ostrowianie byli stroną dominującą na murawie. Bramka gospodarzy była jednak niczym zaczarowana i spotkanie zakończyło się remisem 0:0. Biało-czerwoni długo po końcowym gwizdku sędziego mieli łzy w oczach.

W Kaliskiej Klasie Okręgowej oprócz wspomnianej Stali przeciwnikami Ostrovii były jeszcze takie ekipy jak KKS Kalisz, Orzeł Mroczeń, Sokoły Droszew, Barycz Janków Przygodzki, Pelikan Grabów, Masovia Kraszewice czy LZS Doruchów. Z tym ostatnim zespołem Ostrovia odniosła rekordowe triumfy: 7:0 u siebie i 8:0 w Doruchowie!

Kolejny sezon 2009/2010 ostrowska drużyna rozpoczęła od falstartu – 1 punkt w trzech spotkaniach. O tym co działo w drugiej części rozgrywek opowiemy w następnej odsłonie „Powrotu do przeszłości”

Kadra Ostrovii 1909 (sezon 2008/2009)
Bramkarze: Mateusz Mierzwicki Bartosz Jankowski, Szymon Jopek
Obrońcy: Piotr Kasprzyk, Piotr Konstanciak, Rafał Besarabiw, Michał Zagórski , Sebastian Jędrzejewski , Wojciech Kwieciński
Pomocnicy: Konrad Rusek, Maciej Szymczak, Rafał Zaremba, Rafał Wojciechowski, Szymon Kaczmarek, Bartosz Wojtasiak, Hubert Wronek, Maciej Pilarski, Piotr Pierucki, Paweł Malczyk, Rafał Drzazga, Maciej Pera, Jakub Wrona , Mikołaj Czekalski , Jakub Królak.
Napastnicy: Ryszard Tomczak, Marcin Pacyna, Damian Danilczyk.