Prezent na 108-lecie

W derbach Ostrowa Wielkopolskiego zespół Ostrovii 1909 pokonał Centrę 1:0. To doskonały prezent biało-czerwonych na przypadającą w dniu 27 maja 108 rocznicę powstania Ostrovii.

W 6 minucie dobrze zachował się Bartosz Jankowski broniąc uderzenie Dawida Kuczyńskiego. W 27 minucie strzał Miłosza Nowickiego po nogach rywali wylądował na rzucie rożnym. Tuż przed przerwą w dobrej sytuacji znalazł się Damian Izydorski, ale nieczysto strącił futbolówkę głową po wrzutce Nowickiego.

W 46 minucie próbował Michał Giecz, ale golkiper Centry sparował piłkę nad poprzeczką. W 55 minucie w boczny słupek trafił Damian Izydorski. Jedyna bramka padła w 78 minucie spotkania. Bramkarz Centry sfaulował Marka Szymanowskiego w polu karnym. Rzut karny na gola zamienił Daniel Kaczmarek. Kilkadziesiąt sekund później minimalnie obok słupka mierzył Kamil Dudkowski.

Biało-czerwoni utrzymali korzystny rezultat triumfowali więc 1:0 na 108-lecie Ostrovii. Swoje urodziny obchodzi dziś też Mateusz Ziemiański i w szatni koledzy odśpiewali mu tradycyjne „Sto lat”.

Centra Ostrów – Ostrovia 1909 0:1 (0:0)