Remis z czwartoligowcem

Remisem 1:1 zakończył się sobotni sparing rozegrany na Stadionie Miejskim pomiędzy zespołami Ostrovii 1909 i Agroplonu Głuszyna. Dla obu ekip był to poważny sprawdzian na tydzień przed startem rozgrywek ligowych.
W ostrowskim zespole z powodu urazów nie mogli wystąpić Bartosz Jankowski, Jakub Błaszczyk, Jakub Jędrzejak, Michał Giecz i Mateusz Ziemiański. W 10 minucie prowadzenie objęli goście. Swoje próby mieli Szymon Kasprzak, Tomasz Kempiński i Daniel Kaczmarek, ale dobrze interweniował bramkarz Agroplonu.
Skuteczny okazał się strzał głową Łukasza Wiącka po zagraniu Szymona Kasprzaka w 23 minucie. W drugiej połowie najlepsze okazje na poprawienie wyniku mieli Marek Szymanowski i Patryk Powalisz, ale ostatecznie rezultat nie uległ już zmianie.

We wtorek Ostrovię 1909 czeka jeszcze gra kontrolna na wyjeździe z Baryczą Janków Przygodzki. Sezon 2017/2018 ostrowski zespół rozpocznie w sobotę 5 sierpnia od wyjazdowego meczu z Polonią Leszno.

Ostrovia 1909 – Agroplon Głuszyna 1:1 (1:1)

Bramka dla Ostrovii 1909: Łukasz Wiącek (23’)

Brychko – Kasprzak (35’ Dutkowski) , Wachowiak (82’ Płóciennik), Wiącek, Kam. Krawczyk, Szymanowski (75’ Powalisz), Rusek (70’ Lewandowski), Mokrzycki (Kac. Krawczyk), Kaczmarek, Kempinski, Mikulski (57’ Spaleniak)

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.