Remis z Obrą Kościan

Zaledwie a może i aż remis wywalczyli juniorzy młodsi Ostrovii 1909 z rocznika 2004 rywalizujący w lidze wojewódzkiej B2 w wyjazdowym pojedynku z Obrą 1912 Kościan.

Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja biało-czerwonych – 4-5 stuprocentowych sytuacji na zdobycie gola. Sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło i do przerwy … 2:0 po kontrach prowadzili gracze Obry.

Po zmianie stron ostrowianie wrócili z dalekiej podróży po dwóch trafieniach Oliwera Brzózki. Do końca meczu pozostawało jeszcze 25 minut. Ostrovia stwarzała nadal spore zagrożenie pod bramką rywali, ale brakowało skutecznego wykończenia akcji. W ostatniej minucie ostrowskiej drużynie dopisało szczęście bo to gospodarze mogli zdobyć zwycięskiego gola.

Na półmetku rywalizacji ligi wójewódzkiej po siedmiu kolejkach Ostrovia ma na swoim koncie 11 punktów i zajmuje trzecie miejsce. W najbliższy czwartek o godzinie 17.00 wyjazdowy mecz z Górnikiem Kłodawa.

Obra 1912 Kościan – Ostrovia 1909 2:2 (2:0)