uniwersalne

Siódme zwycięstwo z rzędu!

Ostrovia 1909 pokonała na wyjeździe SKP Słupca 2:0. W końcówce meczu bramki strzelili Ajibola Oshikoya i Ireneusz Czupryn.

Już w pierwszej akcji na polu karnym gospodarzy padła bramka. Gracjan Konieczny wrzucił piłkę w pole karne a głową do bramki skierował ją Damian Czech. Jednak arbitrzy dopatrzyli się pozycji spalonej naszego defensywnego zawodnika.

W 12 minucie bramce miejscowych próbował zagrozić Adrian Dąbrowski, ale jego uderzenie pewnie obronił golkiper SKP. Z dystansu uderzał także Maciej Szymczak, ale bramkarz ze Słupcy przerzucił piłkę nad poprzeczką. Dwa razy ostrowskiej bramce próbowali zagrozić gospodarze, ale czujny w polu karnym był Mateusz Mierzwicki.

W dalszej fazie pierwszej części meczu boisko z powodu urazów zmuszeni byli opuścić Damian Czech i Dariusz Reyer. Wydawało się, że to może osłabić Ostrovię. Jednak na wysokości stanęli ich zmiennicy Konrad Rusek i Piotr Kasprzyk.

Po zmianie stron ładną wrzutką w pole karne popisał się Maciej Szymczak. Głową uderzał Tomasz Kempiński, ale obok słupka. W odpowiedzi miejscowi oddali strzał nad poprzeczką.

W kolejnych fragmentach spotkania ostrowską drużynę przed stratą bramki uchronił Mateusz Mierzwicki.

W 72 minucie bliski szczęścia był Maciej Szymczak. Gracz Ostrovii dopadł do futbolówki po tym jak po rozegraniu rzutu rożnego opuściła pole karne. Strzał z 25 metra odbił się od słupka.

W 81 minucie najwyżej do piłki w polu karnym gospodarzy wyskoczył Ajibola Oshikoya. Nigeryjczyk celnie skierował ją do siatki. Gospodarze domagali się odgwizdania faulu na swoim golkiperze, ale ostatecznie arbiter wskazał na środek boiska.

W 88 minucie wynik spotkania na 2:0 dla Ostrovii ustalił Ireneusz Czupryn, który zamknął przeprowadzoną akcję z prawej strony i kilkunastu metrów pokonał golkipera SKP.

SKP Słupca – Ostrovia 1909 Ostrów 0:2 (0:0)