Stracone punkty na własne życzenie

Spory niedosyt drużyny seniorów Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski po sobotnim spotkaniu z Piastem  Czekanów.

Pierwsza połowa pod dyktando biało-czerwonych. Okazji nie wykorzystali jednak Mateusz Ziemiański (dwukrotnie) i Mikołaj Marciniak. Do tego drugiego szczęście uśmiechnęło się w 42 minucie, kiedy skutecznie dobił uderzenie po rzucie rożnym Jakuba Jędrzejaka.

Początek drugiej połowy należał do biało-czerwonych. Wydawało się, że to oni zdobędą szybko drugiego gola i ułożą sobie to spotkanie. Niewykorzystane sytuacje sprawiły, że przysłowiową krew poczuli gracze z Czekanowa. W 77 minucie rzut karny za faul wykorzystał Sebastian Smolarek doprowadzając do stanu 1:1.

Mimo walki do końca wynik nie uległ już zmianie. W ostrowskim zespole z powodów osobistych nie mógł wystąpić Paweł Zadka.

Ostrovia 1909 – Piast Czekanów 1:1 (1:0)

1:0 Mikołaj Marciniak (42’)

1:1 Sebastian Smolarek (77’ rzut karny)

Bartosz Jankowski – Patryk Perz, Jakub Jędrzejak, Karol Krystek (70’ Mateusz Stawski),  Mateusz Rachwalski, Tomasz Kowalski, Jakub Kramarczyk (75’ Nikodem Modrzyński), Peter Suswam, Mikołaj Lewandowski (77’ Piotr Skrzypczak), Mikołaj Marciniak, Mateusz Ziemiański (85’ Maciej Kaniewski).