boisko

Strzelecki festiwal po przerwie

boiskoW rozegranym w sobotę meczu ligi juniorów starszych zespół Pogoni Nowe Skalmierzyce uległ Ostrovii 1909 I Ostrów 0:12 (0:1). Ostrowianie znakomitą skutecznością popisali się w drugiej części spotkania.

Pierwsza połowa była bardzo słaba w wykonaniu Ostrovii, której piłkarze nie mieli zbyt wielu sytuacji do zdobycia bramki. Cieszy jedynie to, że Pogoń nie miała żadnej. Jedyna bramka w pierwszej odsłonie meczu padła ok. 15 minuty. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Kasjan Tumidajski, Jakub Frąckowiak zgrał piłkę głową do Patryka Woźniczaka, który trafił nią z metra do pustej bramki. Kilka minut później ostro potraktowany w polu karnym został Maciej Sipurzyński, ale sędzina nie podyktowała rzutu karnego. Wydaje się, że była to błędna decyzja. Do przerwy 1:0.

Druga połowa była już znacznie lepsza w wykonaniu ostrowskiej drużyny. Potwierdzeniem jest aż 11 zdobytych bramek! Jedna z nich padła od razu po przerwie. Jej autorem był Patryk Woźniczak, którego po chwili zmienił Błażej Marciniak. Był to strzał w „dziesiątkę” ze strony trenera Piotra Konstanciaka. Rezerwowy, który wystąpił na nietypowej dla siebie pozycji spisał się doskonale wnosząc sporo ożywienia w linii ataku. Nominalny stoper strzelił 3 bramki i zaliczył 5 asyst. Królem pola karnego został jednak Henryk Sosiński, który na swoje konto dopisał 5 goli i w tej chwili ma ich już 16. Dwa trafienia zaliczył również wprowadzony w przerwie Michał Janoś.

HeniuTak cieszył się Henryk Sosiński po zdobyciu jednej z pięciu bramek

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Ostrovia 1909 0:12

Bramki: Henryk Sosiński (5), Błażej Marciniak (3), Patryk Woźniczak (2), Michał Janoś (2)

Skład: P. Glinkowski (46′ P. Kaźmierczak) – Ł. Hęćka (46′ M. Janoś), D. Krawczyk, J. Jędrzejak, A. Szymczak – K. Tumidajski, J. Frąckowiak, M. Piaskowy (46′ M. Majer), M. Sipurzyński (55′ M. Piec) – P. Woźniczak (55′ B. Marciniak), H. Sosiński