Szczęśliwe zakończenie dla Ostrovii

Mecz pełen dramaturgii: obroniony rzut karny i zwycięski gol w samej końcówce. Tak wyglądało spotkanie Ostrovii 1909 z Polonią 1909 Marcinki Kępno.

Biało-czerwoni rozpoczęli z impetem. W 5 minucie po dograniu Adama Sobańskiego piłkę w siatce umieścił Nikodem Modrzyński. Podobać się mógł pierwszy kwadrans w wykonaniu ostrowian, którzy z czasem zaczęli grać nie swój futbol.

Tuż po przerwie błąd gospodarzy wykorzystał Maksym Tsymbal doprowadzając do stanu 1:1. Kwadrans przed końcem spotkania zespół z Kępna miał okazję wyjść na prowadzenie a do wykonania rzutu karnego po faulu podszedł Karol Latusek. Jego zamiar wyczuł Bartosz Jankowski odbijając futbolówkę nogą.

Walka o komplet punktów trwała do samego końca. W 90 minucie dobrej okazji nie zmarnował Łukasz Budziak uderzając pod poprzeczkę bramki gości. Asystę przy tej akcji zanotował Alan Matuszak, odbierając piłkę przeciwnikowi w narożniku boiska.

Sędzia Michał Kosicki doliczył do regulaminowego czasu gry a ostrowskiej drużynie udało się utrzymać korzystny wynik 2:1 i wywalczyć bardzo cenne punkty.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Polonia 1908 Marcinki Kępno 2:1 (1:0)

1:0 Nikodem Modrzyński (5’)

1:1 Maksym Tsymbal (47’)

2:1 Łukasz Budziak (90’)

Bartosz Jankowski – Filip Kwiecień, Nikodem Nowacki (80’ Adam Wojciechowski), Jakub Jędrzejak, Patryk Perz (72’ Mariusz Poślednik), Adam Sobański (50’ Michał Derwich), Jakub Kramarczyk (70’ Alan Matuszak), Nikodem Modrzyński (62’ Robert Pikulicki), Łukasz Budziak, Mikołaj Marciniak, Dawid Przybyszewski (70’ Maciej Kaniewski).