Szybko odrobione straty i awans!

Po raz drugi w krótkim odstępie czasowym doszło do rywalizacji żeńskiej Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski ze Śląskiem II Wrocław.

W środę na boisku w Jankowie Przygodzkim oba zespoły spotkały się w pojedynku 1/32 Pucharu Polski Kobiet.

Początek pojedynku należał do piłkarek ze stolicy województwa dolnośląskiego, które po niespełna 10 minutach wygrywały już 2:0. Odpowiedź biało-czerwonych była natychmiastowa! 10 minut później było już 2:2 po trafieniach Emilii Paluch i Marii Gościniak. Jeszcze przed przerwą ostrowskiej drużynie prowadzenie 3:2 dało uderzenie Aleksandry Krawiec.

Druga połowa stała pod znakiem wyrównanej gry. W 65 minucie na listę strzelców ponownie wpisała się Aleksandra Krawiec. Ostrovia utrzymała do końcowego gwizdka korzystny rezultat i zapewniła sobie awans do kolejnego etapu Pucharu Polski Kobiet.

Ostrovia 1909 – Śląsk II Wrocław 4:2 (3:2)

Bramki dla Ostrovii: Aleksandra Krawiec 2, Emilia Paluch, Maria Gościniak.

Ostrovia: Zmyślona- Kraszkiewicz, Napieralska, Świerblewska, Grajaszek, Golińska, Paluch, Urban, Gościniak, Krawiec, Drygas.

Rezerowe: Michalak, Guźniczak, Kraszkiewicz.