Trójmecz ostatnim przetarciem przed ligą

Na koniec okresu przygotowawczego do rundy wiosennej piłkarki Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski rozegrały trójmecz z zaproszonymi zespołami.

W niedzielę na boisku za Parowozownią biało-czerwone gościły Ślęzę Wrocław i LFA Szczecin. Rozegrano trzy spotkania w wymiarze czasowym 2×30 minut każde. Dla wszystkich ekip były to pożyteczne pojedynki u progu rundy wiosennej.

Wcześniej nasze dziewczyny mierzyły się między innymi z ekstraligowymi rywalkami z Czarnych Sosnowiec i Medyka Konin. To były dobre lekcje futbolu dla naszych pań, mimo niekorzystnych wyników.

Runda wiosenna dla ostrowskiego zespołu rozpocznie się od mocnych uderzeń. Już w niedzielę, 12 marca podopieczne trenera Łukasza Pawlaka w spotkaniu II Ligi zmierzą się z drużyną Lech UAM Poznań. To będzie starcie na szczycie w grupie północnej. Ekipa ze Stolicy Wielkopolski z dorobkiem 30 punktów przewodzi w tabeli, a Ostrovia mając 24 „oczka” zajmuje trzecią lokatę. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.00 na boisku w Jankowie Przygodzkim. W następnej kolejce biało-czerwone zagrają na wyjeździe z KS Raszyn (18 marca).

Natomiast w środę, 22 marca Ostrovia 1909 przystąpi do pojedynku 1/8 Orlen Pucharu Polski Kobiet. Rywalem będzie ekstraligowy zespół AZS UJ Kraków (aktualnie 4 miejsce w tabeli). Nasze dziewczyny będą gospodyniami tego meczu, a o jego dokładnym terminie i miejscu rozegrania będziemy informować na bieżąco.

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski