Udany rewanż na Warcie

Seniorzy Ostrovii 1909 niedzielnym występem z Wartą Śrem udowodnili, że mogą szybko ponownie wskoczyć na zwycięskie tory.

Pierwsza połowa pojedynku została zdominowana przez biało-czerwonych. Nie zawiedli najlepsi strzelcy Ostrovii. Odpowiednio w 25 i 32 minucie gry bramki zdobyli Mikołaj Marciniak i Karol Krystek. Dobrych okazji podbramkowych nie wykorzystali natomiast Jakub Kramarczyk i Mikołaj Lewandowski.

W 40 minucie spotkanie starcie Karola Krystka z zawodnikiem Warty w polu karnym sędziowie zinterpretowali jako nieprzepisowe zagranie gracza Ostrovii 1909. Gospodarze zdobyli kontaktowego gola z rzutu karnego.

Po zmianie stron biało-czerwoni pozwolili przejąć inicjatywę Warcie, która zwietrzyła szansę na odrobienie strat. Na szczęście w ostatnim kwadransie spotkania ważne role odegrali zmiennicy w ostrowskim zespole. W 76 minucie dogranie Piotra Skrzypczaka celnie uderzeniem głową wykończył Mateusz Ziemiański. Już w doliczonym czasie gry po indywidualnej akcji wynik spotkania na 4:1 ustalił Mariusz Poślednik.

To był udany rewanż Ostrovii 1909 za jesienną porażkę 0:3 na własnym boisku.

Warta Śrem – Ostrovia 1909 1:4 (1:2)

0:1 Mikołaj Marciniak (25’)

0:2 Karol Krystek (32’)

1:2 (40’ rzut karny)

1:3 Mateusz Ziemiański (76’ głową)

1:4 Mariusz Poślednik (90’)

Ostrovia: Bartosz Jankowski – Mateusz Stawski, Jakub Jędrzejak, Paweł Zadka, Mateusz Rachwalski, Tomasz Kowalski (73’ Mariusz Poślednik), Jakub Kramarczyk, Karol Krystek, Mikołaj Lewandowski (70’ Piotr Skrzypczak), , Mikołaj Marciniak, Mateusz Ziemiański (82’ Maciej Kaniewski).