Unia – Ostrovia 1909 2:2

aaaa_nowe_oviaPozostaje wielki niedosyt – tak krótko można podsumować mecz seniorów Ostrovii 1909 w sobotnie popołudnie w Swarzędzu.  Biało-czerwoni zaprezentowali się najlepiej tej wiosny.

Ostrowskiego zespołu nadal nie opuszczają kłopoty zdrowotne. Kontuzje z gry wyeliminowały Tomasza Kempińskiego, Kamila Kucharskiego i Jakuba Jędrzejaka, a rozchorował się Patryk Perz. Przez kilka ostatnich dni nie trenował ponadto Mateusz Wronecki (angina), który dostał swoją drugą szansę  i tym razem zaliczył debiut w barwach Ostrovii 1909 w meczu ligowym.

18-letni golkiper pochodzący z Krotoszyna był bohaterem pierwszego kwadransa gry. W 9 minucie wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam na linii 16 metra. Musiał szybko wrócić do bramki bo rywale kilka sekund później oddali kolejny strzał – Wronecki ponownie udanie interweniował. Gospodarze w 14 minucie rozegrali dobrze rzut rożny zmuszając Wroneckiego do obrony.

To było mocne wejście gospodarzy, ale w miarę upływu czasu coraz groźniejsi byli ostrowianie.  W 22 minucie bliski szczęścia był Damian Błaszczyk – futbolówka po jego uderzeniu została sparowana przez bramkarza Unii i odbiła się od słupka. W 40 minucie pożądany cel przyniósł stały fragment gry. Z wolnego dorzucał Michał Giecz a w polu karnym celnie głową przymierzył Łukasz Wiącek.

Tuż po zmianie  stron biało-czerwoni mieli dwie dogodne sytuacje na podwyższenie rezultatu. Niewykorzystane okazje zemściły się w 53 minucie kiedy do remisu doprowadził Mateusz Molewski. Kwadrans przed końcem biało-czerwoni i ich kibice ponownie mieli powody do radości. Z prawej strony boiska piłkę do Daniela Kaczmarka dograł Michał Giecz. „Kaka” na piątym metrze trafił w futbolówkę niezbyt celnie, ale ta szczęśliwie wturlała się do bramki. W 90 minucie niestety wynik brzmiał 2:2. Mateusz Wronecki obronił strzał, ale przy dobitce  był już bez szans. Gospodarze mieli jeszcze dogodną sytuację w doliczonym czasie, ale ponownie pojedynek „1 na 1”  wygrał bramkarz Ostrovii 1909, chroniąc swój zespół od porażki.

Już dziś zapraszamy wszystkich sympatyków futbolu na środę, 29 kwietnia. O godzinie 17.30 na Stadionie Miejskim rywalem biało-czerwonych będzie Lech II Poznań.

Unia Swarzędz – Ostrovia 1909 2:2 (0:1)