Walczyli ambitnie, zabrakło niewiele

W pierwszym meczu sezonu 2021/2022 juniorzy młodsi (rocznik 2005) udali się do Środy Wielkopolskiej na mecz z miejscową Polonią.

Niedzielny pojedynek zaczął się bardzo niekorzystnie i już w pierwszej minucie było 1:0 dla gospodarzy. Po zdobyciu szybkiej bramki miejscowi ustawili się niżej w obronie i czekali głównie na swoje szanse z kontry. Ta sztuka udała im się w 45 minucie i na przerwę nasz zespół schodził przy wyniku 0:2 dla Polonii.

Kilka minut przerwy pozwoliło piłkarzom Ostrovii wyjść z jeszcze większą energią i w 46 minucie była już tylko jedna bramka straty. Nasi zawodnicy dążyli konsekwentnie do zdobycia bramki wyrównującej, co udało się po celnym uderzeniu z dystansu. Gdy wydawało się, że to nasz zespół jest bliżej zdobycia bramki na wagę zwycięstwa, Polonia przytomnie zachowała się przy stałym fragmencie i to nasi rywale zgarnęli 3 punkty na inauguracje sezonu.

Drużynę juniora młodszego B1 w lidze wojewódzkiej prowadzi duet trenerski Piotr Kasprzyk – Konrad Rusek.

Polonia Środa Wlkp. – Ostrovia 1909 3:2 (2:0)

Bramki dla Ostrovii: M. Gryglewski, A. Sobański

Ostrovia: N. Ziental, K. Klichowski, H. Grycman, K. Binek, A. Bogacki( M. Piotrowski), M. Drzewiecki(J. Adamiak), A. Sobański, N. Nowacki, T. Bizan, M. Gryglewski, M. Kubiak.