Warta za mocna dla Ostrovii

W meczu 12 kolejki rozgrywek IV ligi Warta Międzychód pokonała Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski 5:2.

W sobotnim spotkaniu z powodu urazów nie mogli wystąpić Jakub Jędrzejak, Grzegorz Wachowiak i Damian Błaszczyk. W wyjściowej „11” pojawiło się trzech młodzieżowców.

Warta na swoim boisku jest trudnym przeciwnikiem co pokazywała od pierwszego gwizdka i zagrażała bramce Ostrovii. W 17 minucie Bartosza Jankowskiego pokonał Gerard Pińczuk. Biało-czerwoni zdołali odrobić straty po szybkiej kontrze jeszcze przed przerwą. Po podaniu Daniela Kaczmarka do siatki trafił Marek Szymanowski.

W przerwie w ostrowskim zespole nastąpiła wymuszona zmiana. Kontuzjowanego Tomasza Kempińskiego zastąpił Maciej Mikulski. Niestety otwarcie drugiej połowy należy do graczy z Międzychodu, którzy w 50 i 55 minucie zdobywają bramki. Ostrovia walczyła jednak do końca. W 72 minucie kontaktowego gola strzelił Mariusz Poślednik. Niestety gospodarze w samej końcówce postawili kropkę nad „i” zdobywając jeszcze dwie bramki.

W sobotę, 13 października o godzinie 15.00 na Stadionie Miejskim Ostrovia zmierzy się z zespołem Zjednoczeni Trzemeszno.

Warta Międzychód – Ostrovia 1909 5:2 (1:1)
1:0 Gerard Pińczuk (17′)
1:1 Marek Szymanowski (40′)
2:1 Gerard Pińczuk (50′)
3:1 Jakub Budzyń (55′)
3:2 Mariusz Poślednik (72′)
4:2 Jakub Budzyń (90′)

5:2 Paweł Szczepaniak (90+5)

Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Sebastian Szereda, Łukasz Wiącek, Szymon Kasprzak, Marek Szymanowski, Jordan Kaczmarek, Michał Giecz, Mariusz Poślednik (77′ Paweł Jasiński), Daniel Kaczmarek, Tomasz Kempiński (46′ Maciej Mikulski).