Wzięli udział w Ekstra Talent

W środę, 27 września nasza drużyna młodzika młodszego wzięła udział w turnieju EKSTRA TALENT. Turniej ten odbywa się w każdym mieście, gdzie gra drużyna z najwyższego poziomu w kraju.

Turniej ten ma na celu wyszukanie talentów sportowych u chłopców wieku 10-12 lat z rejonów ekstraklasowych drużyn. Nasi chłopcy zostali zaproszeni do Wrocławia i  właśnie w stolicy Dolnego Śląska mieli okazje zmierzyć się z mocnymi drużynami oraz przeszli testy sprawnościowe, sprawdzające zwinność, siłę oraz wytrzymałość.

W turniejowej grupie Ostrovia zagrała z Rawią Rawicz(2:2), Nysą Kłodzką(1:3) oraz Śląskiem Wrocław(1:5). Niestety naszej drużynie, mimo walki w każdym meczu nie udało się wyjść z grupy. Jeden remis i dwie przegrane zakończyły piłkarską część dla chłopców.

-Mam nadzieję, że wyciągniemy z tego turnieju jak najwięcej. Po pierwsze chłopcy zagrali z naprawdę mocnymi rywalami i właśnie w takich meczach widać nad czym zespół musi pracować najbardziej. Po drugie testy sprawnościowe pokazały mocne oraz słabsze strony poszczególnych zawodników i teraz dużo zależy od nich czy indywidualnie popracują nad poprawą danych elementów – powiedział trener Konrad Rusek.

Na turnieju zagrali: I.Pietrzak, O.Dolata, M.Kubiak, M.Derwich, N.Latuszek, W.Maroszek, H.Jurasik, D.Jackowski, M.Tyra, J.Adamiak, J.Różański, D.Lis.