Z Astrą na remis

Pierwszy sparing za seniorami Ostrovii 1909. Biało-czerwoni we wtorkowe popołudnie zremisowali z Astrą Krotoszyn 1:1.

Prowadzenie rywalom w 50 minucie dał Mikołaj Lewandowski. 10 minut później uderzeniem głową golkipera Astry pokonał Safian Skupiński po wrzutce Damiana Błaszczyka.

W wykonaniu Ostrovii 1909 podobać się mogła druga połowa spotkania, gdzie podopieczni trenerów Marcina Kałuży i Piotra Kasprzyka byli stroną przeważającą, stwarzając zagrożenie pod bramką rywali.

Na murawie boiska w Sulmierzycach zobaczyć było można przymierzanych do gry w biało-czerwonych barwach: gracza środka pola Łukasza Budziaka (Astra Krotoszyn) i młodego bramkarza Kacpra Nowaka (rocznik 2003, drużyny młodzieżowe KKS Kalisz).

Zabrakło doświadczonych Łukasza Wiącka, Michała Giecza i Mateusza Sobczaka.

Astra Krotoszyn – Ostrovia 1909 1:1 (0:0)