Zabrakło skuteczności

Skuteczności zabrakło piłkarzom Ostrovii 1909 w niedzielnym meczu z Polonią Leszno. Remis w doliczonym czasie uratował Tomasz Kempiński.

Już w pierwszej akcji uderzał Paweł Zadka a golkiper gości przerzucił ją nad poprzeczką. W 22 minucie Marek Szymanowski trafił w boczną siatkę.

Atakowali też przyjezdni i w 27 minucie interweniował Bartosz Jankowski. 12 minut później z 16 metra minimalnie nad poprzeczką mierzył Paweł Zadka. Tuż przed przerwą po stałym fragmencie gry niewiele zabrakło Kamilowi Dudkowskiemu by umieścić futbolówkę w siatce.

W 48 minucie rzut wolny nie do obrony wykonał Łukasz Bugzel i Polonia objęła prowadzenie 1:0.

W 60 minucie zza pola karnego huknął Szymon Kasprzak, ale piłka poleciała tuż nad poprzeczką. Pod bramką gości zakotłowało się w 70 minucie. W jednej akcji biało-czerwoni mieli 3 okazje strzeleckie. Najpierw uderzenie Marka Szymanowskiego zostało zblokowane, następnie strzał Szymona Kasprzaka sparował bramkarz, a w dobitce niecelnie mierzył Michał Giecz tuż nad bramką.

W doliczonym czasie gry sfaulowany w polu karnym został Tomasz Kempiński. Kapitan Ostrovii 1909 sam podszedł do wykonania rzutu karnego i umieścił piłkę w siatce.

Ostrovia 1909 – Polonia Leszno 1:1 (0:0)
0:1 Łukasz Bugzel (48′)
1:1 Tomasz Kempiński (90+2, rzut karny)