boisko

Zagrali przyjacielskie mecze

boisko 6 bramek padło podczas dwóch towarzyskich spotkań młodzieży Ostrovii 1909 i Tus Ost Bielefeld, które w czwartek      rozegrane zostały na  Stadionie Miejskim.

W pierwszym meczu młodzicy młodsi ostrowskiego klubu prowadzeni przez Piotra Kasprzyka ulegli gościom z Niemiec 1:2. Ekipa Tus Ost do przerwy (grano 2×30 minut) prowadziła 2:0. Po zmianie stron kontaktową bramkę zdobył Patryk Rolla i do samego końca mieliśmy duże emocje.

Po tym pojedynku na murawę wybiegli trampkarze młodsi obu zaprzyjaźnionych klubów. Tutaj także przyjezdni wygrali 2:1 (grano 2×35 minut). Bramkę dla ekipy Piotra Frencla zdobył Nikodem Pawlicki.

W czwartek na Stadionie Miejskim pojawił się również Jarosław Urbaniak, prezydent Ostrowa, który od gości z Niemiec otrzymał pamiątkowe suweniry.

Młodzież z Tus Ost Bielefeld już po raz kolejny odwiedziła Ostrów. To głównie zasługa pochodzącego z naszego miasta Bernarda Jarczaka, który grał w Ostrovii a następnie w wieku 14 lat wyjechał do Niemiec i tam kontynuował swoją karierę piłkarską. Obecnie Bernard Jarczak zajmuje się szkoleniem młodzieży w Niemieckim Związku Piłki Nożnej, prowadząc kadrę Westfali do lat 15, ponadto jest on koordynatorem szkolenia w klubie TuS Ost.

Trenerzy ostrowskiego klubu mieli okazję na miejscu w Bielefeld uczestniczyć w organizowanych szkoleniach. Oba kluby teraz mają okazję wymieniać się swoimi spotrzeżeniami na temat chociażby pracy z młodzieżą.