Złoty gol Mikulskiego

Twarda walka do samego końca została nagrodzona. Piłkarze Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski pokonali w sobotę Polonię Kępno 1:0.

Na boisku z powodu służbowego wyjazdu zabrakło Tomasza Kempińskiego. Najlepszego strzelca ostrowskiej drużyny zastąpił 17-letni Mateusz Ziemiański.

W pierwszej połowie kibice nie obserwowali zbyt wielu dogodnych okazji z obu stron. Goście zagrażać próbowali po rzutach rożnych. W 23 minucie pierwszy strzał oddali biało-czerwoni. Z rzutu wolnego nad poprzeczką uderzał Michał Giecz. Gracz Ostrovii w dobrej sytuacji znalazł się w 35 minucie ale jego uderzenie zostało zblokowane przez obrońcę Polonii.

Tuż po przerwie w odstępstwie kilku sekund Bartosz Jankowski obronił dwa uderzenia Piotra Cierlaka.

W 70 minucie po wrzutce Giecza futbolówkę uderzał Marek Szymanowski ale ta trafiła w defensora kępińskiej drużyny. Obie ekipy walczyły zaciekle do samego końca i zmarznięci kibice nie mieli prawa się nudzić. Kluczowa okazała się akcja Ostovii przeprowadzona w 85 minucie. W polu karnym gości najlepiej zachował się Maciej Mikulski. 17-letni napastnik trafił do siatki po podaniu Michała Giecza. Młody piłkarz został bohaterem ale cała drużyna włożyła w ten sukces dużo sił i zdrowia.

Tym samym ostrowski zespół zanotował czwarte zwycięstwo z rzędu.

Ostrovia 1909 – Polonia Kępno 1:0 (0:0)