Zwycięska seria trwa!

Trzeci triumf z rzędu seniorów Ostrovi 1909. Biało-czerwoni w sobotę pokonali na wyjeździe Koronę Piaski 4:2.

Ostrowski zespół rozpoczął mecz od mocnego uderzenia i dwóch dobrych akcji. W 13 minucie strzał Michała Giecza obronił golkiper gospodarzy. Krecik szybko doskoczył do odbitej piłki i podał ją  do Daniela Kaczmarka a futbolówka trafiła do siatki. 7 minut później na listę strzelców wpisał się Giecz po asyście Damiana Błaszczyka. Ostrowski zespół przez kolejną fazę pierwszej połowy nadal atakował.

Po przerwie miejscowi dostali przysłowiowego wiatru w żagle i uwierzyli, że mogą jeszcze powalczyć o korzystny wynik. W 57 minucie Norbert Konieczny zdobył kontaktowego gola. Gracze Korony zastopowani zostali w 65 minucie po trafieniu Michała Giecza. Tutaj asystę zanotował wprowadzony kilkadziesiąt sekund wcześniej na boisko Szymon Kasprzak. Chwilę potem Norbert Konieczny z Korony trafił w poprzeczkę. W 85 minucie na 4:1 podwyższył Tomasz Kempiński. W doliczonym czasie gospodarze zdobyli jeszcze jednego gola.

Przez 60 minut w drużynie Korony na murawie występował Marcin Wojciechowski. Doświadczony gracz reprezentował Ostrovię w rozgrywkach IV i III ligi przyczyniając się do awansów biało-czerwonych aż po II ligę. Za naszym pośrednictwem Marcin kieruje pozdrowienia do kibiców Ostrovii i wszystkich związanych z klubem. Ten czas mile wspomina.

Korona Piaski – Ostrovia 1909 2:4 (0:2)
0:1 Daniel Kaczmarek (13′)
0:2 Michał Giecz (20′)
1:2 Robert Konieczny (57′)
1:3 Michał Giecz (65′)
1:4 Tomasz Kempiński (85′)
2:4 Szymon Kajoch (90+2)