Zwycięstwo i awans w tabeli!

Najlepsza defensywa IV Ligi przełamana. Ostrovia 1909 po bardzo ciężkim boju pokonała Polonię Leszno 3:1.

Pojedynki ostrowsko-leszczyńskie zawsze stały na ciekawym, emocjonującym poziomie. Nie inaczej było w sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim.

Już w pierwszych minutach goście dwukrotnie sprawdzili dyspozycję Bartosza Jankowskiego. „Jankes” przez całe spotkanie miał wiele pracy między słupkami i wiele razy ratował biało-czerwonych z trudnych opresji.

Jedynym, który znalazł na niego sposób był Artur Krawczyk, który celnie uderzył w 9 minucie z rzutu wolnego z okolic 18 metra. W 22 minucie na wysokości zadania stanęła młodzież Ostrovii. Długą piłkę posłał Szymon Kasprzak, a w polu karnym golkipera gości pokonał Mateusz Ziemiański.

W dalszej fazie pojedynku okazji na gole nie brakowało z obu stron. W 59 minucie faulowany w polu karnym był Marek Szymanowski. Do wykonania rzutu karnego podszedł Michał Giecz, ale jego intencje wyczuł 20-letni bramkarz Polonii. „Krecik” kilkadziesiąt sekund poźniej zrehabilitował się zdobywając gola głową na 2:1 po wrzutce Szymanowskiego.

W 67 minucie drugą żółtą kartkę w sobotnim meczu ujrzał Michał Giecz. Ostrovia kończyła więc mecz w „10”. Na szczęscie kilka chwil później wydarzenia na boisku upokoił stały fragment gry. Rzut rożny wykonywał Mateusz Sobczak a w swoim stylu futbolówkę w siatce umieścił Łukasz Wiącek. Mimo walki do samego końca wynik nie uległ już zmianie..

Sobotnia wygrana 3:1 pozwoliła Ostrovii 1909 na dwunaste miejsce w tabeli IV Ligi.

Ostrovia 1909 – Polonia Leszno 3:1 (1:1)

0:1 Artur Krawczyk (9′)
1:1 Mateusz Ziemiański (23′)
2:1 Michał Giecz (60′, głową)
3:1 Łukasz Wiącek (68′, głową)

Bartosz Jankowski – Szymon Kasprzak (65′ Kacper Krawczyk), Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Damian Błaszczyk, Kamil Krawczyk, Michał Giecz, Maciej Kaniewski (87′ Jordan Kaczmarek), Marek Szymanowski (80′ Mariusz Poślednik, Mateusz Sobczak, Mateusz Ziemiański (75′ Daniel Kaczmarek).