Zwycięstwo i powrót na trzecie miejsce

W dobrym stylu seniorzy Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski pożegnali się w sezonie 2021/2022 ze Stadionem Miejskim.

Biało-czerwoni w pojedynku z Rawią Rawicz chcieli zmazać plamę za ostatni mecz w Pleszewie. W pierwszych pół godzinach gry sobotniego brakowało dokładnego ostatniego podania.

W 31 minucie futbolówkę dogrywał Tomasz Kowalski a piłkę głową do siatki skierował Karol Krystek. Minutę później było już 2:0 po strzale Macieja Kaniewskiego.

Po zmianie stron długo rezultat nie ulegał zmianie. Najlepsze sytuacje zmarnowali Mikołaj Lewandowski i Mikołaj Marciniak. Kropkę nad „i” postawili zawodnicy wprowadzeni na boisku w ramach zmian. W 88 minucie na 3:0 podwyższył Szymon Celmer po podaniu Mateusza Ziemiańskiego.

Ostrovia wygrywając sobotni mecz ponownie wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli RedBox V Ligi. Do rozegrania została jeszcze jedna seria spotkań.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Rawia Rawicz 3:0 (2:0)

1:0 Karol Krystek (31’, głową)

2:0 Maciej Kaniewski (32’)

3:0 Szymon Celmer (88’)

Bartosz Jankowski – Patryk Perz, Jakub Jędrzejak, Karol Krystek, Mateusz Rachwalski, Mikołaj Lewandowski (62’ Piotr Skrzypczak), Peter Suswam (84’ Nikodem Nowacki), Jakub Kramarczyk (73’ Nikodem Modrzyński), Tomasz Kowalski (67’ Adam Sobański), Mikołaj Marciniak (77’ Szymon Celmer), Maciej Kaniewski (62’ Maciej Kaniewski).