Zwycięstwo na wagę utrzymania!

Chłopacy z rocznika 2008 pokonali na własnym boisku drużynę Rawii Rawicz 3:2, czym zapewnili sobie utrzymanie w lidze wojewódzkiej.

Już od pierwszej minuty trampkarze młodsi Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski chcieli udowodnić, że zasługują na dalszą grę w lidze wojewódzkiej, czego dowodem była szybko strzelona bramka przez Jakuba Cierniewskiego. Świetna akcja duetu Jakuba Kasperka i Bartosza Szwałka a następnie pewne wykończenie prawego skrzydłowego pozwoliła objąć prowadzenie już w 4 minucie meczu. Mimo licznych sytuacji na podwyższenie prowadzenia, to zespół z Rawicza strzelił kolejną bramkę.

Wyrównanie jednak podziałało motywująco na gospodarzy bo jeszcze przed przerwą udało im się zdobyć dwa trafienia za sprawą napastnika, Jakuba Wojciechowskiego. Solidna, dwubramkowa zaliczka wypracowana w pierwszej połowie dość szybko okazała się złudna ponieważ zaledwie minutę po rozpoczęciu drugiej części gry, goście ponownie złapali kontakt strzelając na 3:2.

Koniec końców wynik ten utrzymał się do zakończenia meczu, jednak nie brakowało emocji dla postronnych widzów. Kibice w drugiej połowie spotkania byli świadkami wielokrotnego obijania poprzeczki, licznych niewykorzystanych sytuacji strzeleckich a nawet drugiej żółtej kartki, w konsekwencji czerwonej dla jednego z obrońców Ostrovii Ostrów.

Pomimo przewagi liczebnej, Rawia Rawicz nie zdołała pokonać dzielnie broniącej się drużyny i po ostatnim gwizdku sędziego zawodnicy ostrowskiego klubu mogli cieszyć się z korzystnego rezultatu.

– Jestem bardzo dumny z chłopaków, którzy pokazali charakter i wolę walki nie poddając się aż do ostatniej kolejki. W pewnym momencie byliśmy w słabym położeniu, ale drużyna po raz kolejny udowodniła, że zasługuje na dalsze występy w lidze wojewódzkiej, z czego jestem bardzo zadowolony. Już teraz myślimy o kolejnych wyzwaniach w nowym sezonie, gdyż jesteśmy przekonani, że razem możemy osiągnąć wiele” – skomentował trener Mateusz Dardas.