Zwycięstwo nad Pogonią!

Znakomite spotkanie mimo sporych problemów zdrowotnych przeciwko Pogoni Nowe Skalmierzyce rozegrał zespół Ostrovii 1909. Po pół godzinie gry trener Marcin Kałuża musiał dokonać już dwóch zmian.

Najpierw w 10 minucie urazu nabawił się Łukasz Wiącek. Bardzo dobrze na środku obrony zastąpił go Jakub Jędrzejak, który wygrał wiele pojedynków w powietrzu z rywalami. W 28 minucie z boiska z powodu urazu mięśnia zszedł Damian Błaszczyk.

Mimo tych problemów Ostrovia radziła sobie świetnie na trudnym terenie. W 22 minucie Daniel Kaczmarek skierował piłkę głową do siatki po dograniu Michała Giecza. Gospodarze za wszelką ceną dążyli do odrobienia strat, ale pewnym punktem między słupkami w sobotę był Jakub Błaszczyk, zastępujący kontuzjowanego Bartosza Jankowskiego.

Gracze Pogoni próbowali atakować, a biało-czerwoni nastawili się na kontry. W 60 minucie po szybkiej akcji faulowany w polu karnym był Daniel Kaczmarek. Sam poszkodowany podwyższył rezultat na 2:0. Mądrze grający ostrowski zespół odniósł zasłużone zwycięstwo i jako pierwszy w tym sezonie wywiózł komplet punktów z Nowych Skalmierzyc.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Ostrovia 1909 0:2 (0:1)
0:1 Daniel Kaczmarek (22′)
0:2 Daniel Kaczmarek (60′, rzut karny)

Jakub Błaszczyk – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek (10′ Jakub Jędrzejak), Grzegorz Wachowiak, Konrad Rusek, Marek Szymanowski (89′ Szymon Kasprzak), Kacper Krawczyk, Maciej Mikulski (60′ Paweł Zadka), Damian Błaszczyk (28′ Tomasz Kempiński), Daniel Kaczmarek, Michał Giecz.