Zwycięstwo w Ostrzeszowie

Po długich letnich przygotowaniach, w których drużyna młodzika młodszego rozegrała sparingi m.in. z FA Łódź, Talentem Warszawa oraz turnieje w Krotoszynie ( I miejsce) i Kaliszu (miejsce II) w końcu doczekała się meczu ligowego.  Na inaugurację w gronie młodzików nasi chłopcy zmierzyli się z Akademią Piłkarska Ostrzeszów.

Wyjazdowy mecz okazał się niełatwą przeprawą, gdzie miejscowi zawodnicy przez większość meczu solidnie się bronili i do tego wyprowadzali groźne kontry.

  • Od początku to nasza drużyna starała się przejąć inicjatywę i prowadzić grę. Stwarzaliśmy sobie bardzo dużo sytuacji, ale często brakowało precyzji i odpowiednich decyzji pod bramką. Pod koniec pierwszej połowy udało się pokonać bramkarza gospodarzy i chłopcom grało się swobodniej, czego rezultatem były kolejne bramki i zwycięstwo 5:3 – podsumował trener Konrad Rusek.

AP Ostrzeszów – TP Ostrovia 1909 3:3

Skład:I.Pietrzak, A.Napierała, N.Latuszek, M.Kubiak, O.Dolata, W.Maroszek, H.Jurasik(1), D.Jackowski(2), M.Tyra, J.Kraszkiewicz, J.Różański, J.Adamiak, D.Lis(2), M.Derwich, T.Frankiewicz.