Zwycięstwo z Orłem Mroczeń

Zwycięstwo i ligowe debiuty w barwach Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski w niedzielnym meczu z Orłem Mroczeń.

Problemy kadrowe (kontuzje i pauzy za kartki) sprawiły, że w kadrze na niedzielne starcie znalazło się trzech zawodników z rocznika 2005. Jeden z nich, Nikodem Nowacki zadebiutował od początku pojedynku w podstawowej „11”. Dodatkowo między słupkami stanął 18-letni Bartosz Jureczka, godnie zastępując Bartosza Jankowskiego.

Ostrovia od pierwszego gwizdka ruszyła do ataków. W 10 minucie spotkania gola na 1:0 zdobył Mateusz Rachwalski. W kolejnych fragmentach pierwszej połowy okazje na podwyższenie mieli Mikołaj Marciniak i Patryk Perz, ale ich uderzenia odbijały się od słupka bramki przyjezdnych.

Po zmianie stron drużyna z Mroczenia dostała od biało-czerwonych więcej luzu na boisku i próbowała stworzyć groźne akcje. Sytuację na boisku uspokoiło celne uderzenie z okolic 20 metra Tomasza Kowalskiego. Ostrovia wygrywała w 60 minucie i kontrolowała wydarzenia na murawie Stadionie Miejskim. Trener Piotr Konstanciak mógł sobie pozwolić na wpuszczenie do gry Adama Sobańskiego i Artura Bekera, zawodników z zespołu juniora.

Ostrovia 1909 – Orzeł Mroczeń 2:0 (1:0)