1:1 z Centrą

W 11 kolejce PROEKO IV Ligi w derbowym starciu Ostrovii 1909 z KP Centra 1946 padł rezultat remisowy.

W pierwszych fragmentach spotkaniach piłkarze obu ekip przetestowali bramkarzy. W 20 minucie po ziemi uderzał Michał Kucharski, ale nie zaskoczył Bartosza Jankowskiego. 2 minuty później mocno zza pola karnego strzelał Paweł Jasiński i golkiper Centry interweniował z dużymi problemami.

W 27 minucie błąd w środku pola biało-czerwonych, ale sytuację uratował „Jankes” po strzale Jakuba Michalskiego. Kapitan Centry w 30 minucie podszedł do podyktowanego rzutu karnego za faul i tym razem bramkarz Ostrovii 1909 skapitulował.

Biało-czerwonych pochwalić można za postawę w drugiej części spotkania, gdzie bardzo zależało im na odmianie losów spotkania. Bramka na 1:1 padła w 82 minucie. Z rzutu wolnego z okolic 30 metra piłkę dogrywał Tomasz Kowalski, a najwyżej w polu karnym gości wyskoczył Łukasz Wiącek i skierował piłkę do siatki. Podopieczni Grzegorza Dziubka do końcowego gwizdka próbowali jeszcze zdobyć zwycięskiego gola, ale ta sztuka im się nie udała.

Ostrovia 1909 – KP Centra 1:1 (0:1)