Zwycięstwo z Odolanovią

W zaległym spotkaniu IV ligi grupy południowej Ostrovia 1909 pokonała Odolanovię Odolanów 3:1.

W tym meczu nie mogli wystąpić Maciej Mikulski (pauza za kartki) i Jakub Błaszczyk (choroba). Kibice na boisku w Odolanowie byli świadkami ciekawego pojedynku.

W 12 minucie uderzał Daniel Kaczmarek, ale ręką futbolówkę zatrzymał golkiper Odolanovii. 13 minut później w poprzeczkę z rzutu wolnego trafił Marek Szymanowski. Aktywni w ataku byli też gospodarze, ale czujność między słupkami zachowywał Bartosz Jankowski.

W 31 minucie wynik pojedynku otworzył Tomasz Kempiński. Kapitan Ostrovii skierował piłkę głową do siatki po wrzutce Daniela Kaczmarka. Tuż po wznowieniu drugiej połowy Odolanovia doprowadziła do remisu.

W 55 minucie rywalom odpowiedzieli biało-czerwoni. Asystował Damian Błaszczyk a piłkę głową do siatki skierował Kamil Krawczyk. W 77 minucie drugiego gola tego dnia zdobył Tomasz Kempiński. Dobrą zmianę dał Konrad Rusek, który na swoim koncie zapisał podanie otwierające drogę do siatki. Biało-czerwoni dalej atakowali, ale wynik nie uległ już zmianie.

Odolanovia Odolanów – Ostrovia 1:3 (0:1)

Bramki;
0:1 Tomasz Kempiński (31′)
1:1 Bartosz Zmyślony (46′)
1:2 Kamil Krawczyk (55′)
1:3 Tomasz Kempiński (77′)

Ostrovia:
Bartosz Jankowski – Kamil Dutkowski, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Kamil Krawczyk, Marek Szymanowski (84′ Patryk Powalisz), Maciej Kaniewski (68′ Krystian Mokrzycki), Michał Giecz (82′ Jordan Kaczmarek), Damian Błaszczyk (71′ Konrad Rusek), Daniel Kaczmarek, Tomasz Kempiński.

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski