Ostatni sprawdzian na remis

Remisem 1:1 zakończył się ostatni sparing piłkarzy Ostrovii 1909. Rywalem była drużyna Stali Pleszew.

Problemy zdrowotne, czy uczestnictwa w szkoleniach trenerskich sprawiły, że w sobotę nie mogło zaprezentować się dwunastu graczy z szerokiej kadry ostrowskiego zespołu.

W grze kontrolnej na boisku w Pleszewie już w 10 minucie do siatki trafili gospodarze. W 35 minucie straty zostały odrobione, Po ładnej wymianie podań: Mateusz Ziemiański – Marek Szymanowski – Tomasz Kempiński ten ostatni pokonał bramkarza Stali.

Aktywny w ataku był Grzegorz Wachowiak, który miał trzy okazje na umieszczenie piłki w siatce w ciągu całego spotkania. Swoje próby mieli też Tomasz Kempiński czy Damian Błaszczyk.

W 80 minucie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Czujność przy strzale zawodnika Stali Pleszew zachował Andrey Brychko. Ukraiński golkiper powraca do Ostrovii. W sobotę trener Marcin Kałuża miał komfort skorzystania z usług trzech bramkarzy. Powoli do zdrowia wraca Bartosz Jankowski.

W sobotę, 2 marca o godzinie 14.00 w inauguracyjnej kolejce rundy wiosennej IV Ligi Ostrovia 1909 zagra na wyjeździe z KS Opatówek. Władze klubu z Opatówka poinformowały już, że ze względu na przebudowę sektora gości na swoim obiekcie nie są w stanie przyjąć ostrowskich kibiców.

Stal Pleszew – Ostrovia 1909 1:1 (1:1)