Wygrana w Trzemesznie

Dobra seria Ostrovii 1909 podtrzymana. Zwycięstwo na boisku Zjednoczonych Trzemeszno nie przyszło jednak łatwo.

Rozpoczęło się udanie dla biało-czerwonych. W 10 minucie Tomasz Kempiński długim podaniem uruchomił Damiana Błaszczyka, który nie zmarnował sytuacji sam na sam. Atakowali też gospodarze. Przy uderzeniu z dystansu przydały się warunki fizyczne Kacpra Dziuby, którzy przebił piłkę nad poprzeczką.

W 16 i 26 minucie dwie okazje pod bramką rywali miał Kamil Krawczyk. Tuż przed przerwą w jednej akcji bramkarza i obrońców gospodarzy nie zdołali pokonać Tomasz Kempiński i Daniel Kaczmarek.

Zaraz po zmianie stron Zjednoczeni wykorzystali rzut karny po faulu Łukasza Wiącka. Gola zdobył Adam Niedzielski. Ostrovia szybko otrząsnęła się po stracie gola. Futbolówkę z rzutu wolnego dorzucał Daniel Kaczmarek, Michał Giecz głową zgrał ją do Tomasza Kempińskiego, który z bliskiej odległości dał radość swoim kolegom. Kilka minut wcześniej „Kempes” został mocno poturbowany przez przeciwnika, ale zacisnął zęba i wykonał swoje zadanie.

W 65 minucie na 3:1 podwyższył Damian Błaszczyk po podaniu Daniela Kaczmarka. „Dasiu” w 76 minucie miał okazję na ustrzelenie hattricka, ale przestrzelił rzut karny po faulu na Kaczmarku.

W ostatnich fragmentach pojedynku biało-czerwoni mogli pokusić się o efektowniejsze rozmiary zwycięstwa, ale zmarnowali dobre okazje.

Po sobotnim zwycięstwie ostrowski zespół zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli IV Ligi z dorobkiem 47 punktów.

Zjednoczeni Trzemeszno – Ostrovia 1909 1:3 (0:1)

Bramki:

0:1 Damian Błaszczyk (10′)

1:1 Adam Niedzielski (46′, rzut karny)

1:2 Tomasz Kempiński (56′)

1:3 Damian Błaszczyk (65′)

Ostrovia:

Kacper Dziuba – Szymon Kasprzak, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Kamil Krawczyk, Daniel Kaczmarek, Michał Giecz, Mikołaj Lewandowski (85′ Marek Szymanowski), Damian Błaszczyk, Mateusz Ziemiański, Tomasz Kempiński (62′ Mariusz Poślednik)

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski