Godne zakończenie rundy jesiennej

Remis na koniec rundy jesiennej. Jednak to biało-czerwoni w starciu z Tarnovią Tarnowo Podgórne mieli więcej sytuacji i mają prawo czuć niedosyt.

Śmiało można powiedzieć, że w ostrowskim zespole takich problemów kadrowych nie mieliśmy od dekady. Lista zawodników kontuzjowanych i nieobecnych sprawiła, że trener Marcin Kałuża miał w sobotę do dyspozycji 15 zawodników, w tym dwójkę z rocznika 2003. Jeden z nich, Krystian Szczepaniak wyszedł w pierwszej „11”.

Wszystkie gole w tym meczu padły między 13 a 22 minutą. Ekipa z Tarnowa Podgórnego dwukrotnie obejmowała prowadzenie. Bez respektu dla doświadczonych rywali zagrali Mateusz Rachwalski i Krystian Szczepaniak, którzy zapisali swoje pierwsze trafienia w barwach Ostrovii 1909. Szczególnie podobać się mógł gol tego pierwszego. Piłka po jego uderzeniu zaskoczyła wszystkich i wpadła do siatki.

Po przerwie biało-czerwoni mieli znakomite sytuacje na przejęcie losów meczu. Obok słupka dwukrotnie mierzył Marek Szymanowski, w boczną siatkę trafił Mateusz Rachwalski a w poprzeczkę przymierzył Daniel Kaczmarek. Natomiast w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym Daniela Kaczmarka minimalnie głową chybił Kamil Dutkowski.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Niestety w trakcie jego trwania do listy kontuzjowanych dołączyli Krystian Mokrzycki i Jakub Kramarczyk.

Ostrovia 1909 – Tarnovia 2:2 (2:2)