2:0 odczarowane. Hattrick Patrycji Golińskiej

W spotkaniu 9 kolejki II ligi grupy zachodniej piłkarki Ostrovii 1909 pokonały LUKS Ziemia Lubińska Czerniec 4:2.

Wydawało się, że mecz rozgrywany na boisku w Jankowie Przygodzkim będzie łatwą przeprawą, bowiem rywalki zajmują ostatnie miejsce w tabeli i przystąpiły do meczu tylko w 11-osobowym zestawieniu.

Biało-czerwonym zgodnie z planem szło do przerwy. Po trafieniach Patrycji Golińskiej i Aleksandry Krawiec było 2:0 dla Ostrovii. Po zmianie stron nie mając nic do stracenia odważniej zagrały przyjezdne. W 55 minucie padła kontaktowa bramka. Ostrowianki nie chciały powtórzyć sytuacji z ostatniego meczu wyjazdowego (prowadząc 2:0, przegrały 2:3)

. W 72 minucie na chwilę sytuację na boisku uspokoiła Patrycja Golińska strzelając na 3:1. 6 minut później rywalki trafiły na 3:2 po rzucie karnym. Zrobiło się nerwowo, ale w doliczonym czasie sprawę 3 punktów dla Ostrovii załatwiła Patrycja Golińska, zdobywając swojego trzeciego gola w meczu.

Po zwycięstwie 4:2 ostrowski zespół ma w swoim dorobku 10 punktów i zajmuje szóste miejsce w tabeli. W rundzie jesiennej podopiecznym trenerów Łukasza Pawlaka i Arkadiusza Piaseckiego pozostały jeszcze do rozegrania dwa pojedynki.

Ostrovia 1909 – LUKS Ziemia Lubińska Czerniec 4:2 (2:0)