2:0 z Astrą

Po dwóch remisach przyszło pierwsze zwycięstwo. W środowej grze kontrolnej zespół Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski pokonał Astrę Krotoszyn.

Biało-czerwoni na tle rywala z niższej klasy rozgrywkowej zaprezentowali się z dobrej strony. W pierwszej fazie spotkania atakowały obie drużyny. Strzał Damiana Błaszczyka na rzut rożny sparował były golkiper Ostrovii 1909, Mateusz Wronecki. W krotoszyńskiej drużynie zagrał nam też dobrze znany Karol Krystek. Po drugiej stronie boiska czyste konto mimo kilku akcji Astry zachował Jakub Błaszczyk.

Potwierdzenie rosnącej w miarę upływu czasu przewagi ostrowian udokumentowane zostało w 43 minucie. Rzut rożny wykonywał Michał Giecz, a w odpowiednim miejscu w polu karnym znalazł się Łukasz Wiącek i głową skierował piłkę do siatki.

W drugiej części spotkania szansę zaprezentowania się dostali młodsi zawodnicy. Przewaga Ostrovii na boisku jeszcze bardziej się uwidoczniła. W 50 minucie w poprzeczkę trafił Mateusz Ziemiański. „Siwy” więcej szczęścia miał w 58 minucie podwyższając rezultat spotkania na 2:0. Mimo kilku okazji wynik nie uległ już zmianie.

Ostrovia 1909 – Astra Krotoszyn 2:0 (1:0)
1:0 Łukasz Wiącek (43′)
2:0 Mateusz Ziemiański (58′)

Ostrovia 1909:
I połowa: Jakub Błaszczyk – Kamil Krawczyk, Kamil Dutkowski, Łukasz Wiącek, Jakub Jędrzejak, Damian Błaszczyk, Krystian Mokrzycki, Michał Giecz, Maciej Kaniewski, Maciej Mikulski, Tomasz Kempiński.

II połowa: Jakub Błaszczyk (75′ Kacper Dziuba) – Szymon Kasprzak, Jordan Kaczmarek, Łukasz Wiącek, Kamil Dutkowski, Damian Spaleniak, Mikołaj Lewandowski, Kacper Krawczyk, Konrad Rusek, Mateusz Ziemiański, Patryk Powalisz.