Rozstrzelany Łukasz Wiącek. 5:2 ze Stalą

W sobotniej grze kontrolnej zespół Ostrovii 1909 pokonał czwartoligową Stal Pleszew 5:2. Wysoką skutecznością popisał się obrońca ostrowskiej drużyny, Łukasz Wiącek.

Trener Marcin Kałuży nie mógł w sobotę skorzystać z usług Bartosza Jankowskiego, Daniela Kaczmarka, Marka Szymanowskiego, Grzegorza Wachowiaka, Kacpra Krawczyka (choroby i kontuzje) i Damiana Błaszczyka (sprawy osobiste). Do Pleszewa z pierwszym zespołem udał się Jakub Nasalski z rezerw Ostrovii 1909. Cieszy też powrót po długich problemach zdrowotnych Jordana Kaczmarka.

Od początku biało-czerwoni chcieli zaznaczyć swoją przewagę na sztucznej murawie w Pleszewie. W 12 minucie wynik spotkania otwarł Tomasz Kempiński wykorzystując rzut karny, będąc wcześniej faulowanym. Kolejne gole padały po zmianie stron a w głównych rolach występował Łukasz Wiącek. Stoper ostrowskiej drużyny kierował piłkę głową do siatki po podaniach młodszych kolegów: Mateusza Ziemiańskiego (rzut rożny) i Patryka Powalisza (dogranie z lewej strony boiska). W 73 i 79 gospodarze zdobyli kontaktowe gole, ale końcówka należała do biało-czerwonych. Na 4:2 rezultat podwyższył Łukasz Wiącek, tym razem wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Mateuszu Ziemiańskim. „Siwy” dobrą postawę na murawie udokumentował bramką zdobytą w 87 minucie.

Stal Pleszew – Ostrovia 1909 2:5 (0:1)

0:1 Tomasz Kempiński (12′, rzut karny)
0:2 Łukasz Wiącek (50′; głową)
0:3 Łukasz Wiącek (69′, głową)
1:3 Bartosz Mazurek (73′)
2:3 Tomasz Zawada (79′)
2:4 Łukasz Wiącek (82′, rzut karny)
2:5 Mateusz Ziemiański (87′)